PS-ja kthehet te Nimet Cani “modern”

bobi
Nga bobi January 15, 2018 12:13

PS-ja kthehet te Nimet Cani “modern”

Ne fund te viteve 80-te, Ramiz Alia vendosi emerime politike te Federatat Sportive. Te futbolli vuri Nimet Canin, ish tornitorin komunist, dhe sekretar i pare i Komitetit te Partise ne nje  nga rajonet e Tiranes. Hamid Beqja u vu kryetar i basketbollit dhe Besnik Dizdari( jo komunist) u vu kryetar i Ciklizmit. Ish anetari KQPPSH, Doci te mundja ose peshengritja dhe kapaku u vu kur u hoq Bushati dhe Vukatana u vu kryetar i Komitetit shteteror te Sportit ose BFSSH-ja.

Ndaj kalimi i Finos te futbolli nuk eshte as risi e as fundi i botes. Thone se Vetingu do verifikoje pasurine e  dhe shpejt do na duhen zgjedhje te reja.

bobi
Nga bobi January 15, 2018 12:13
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*