Clinton ka mbështetjen e 58 për qind të elektorati

bobi
Nga bobi February 28, 2016 12:55

Clinton ka mbështetjen e 58 për qind të elektorati

ISh-sekretarja e Departamentit amerikan të Shtetit kryeson ndaj Sandersit me 26 pikë përqindje në 10 sondazhet e zhvilluara për këtë qëllim.

56a9074b46d1dt, krahasuar me 32 për qind të Sandersit”, njoftoi sot realclearpolitics.com.

”Votuesit afro-amerikanë shihen si faktori kyç për fitoren në Karolinën e Jugut. Popullsia e këtij shteti është 4,8 milionë dhe 27 për qind e saj janë me ngjyrë”, sipas US Census Bureau.

Duke e ditur humbjen në këtë shtet, media amerikane njofton se Sanders ka filluar fushatën në shtete të tjera të vendit.

Votimet në Karolinën e Jugut fillojnë sot në orën 12:00 GMT dhe mbyllen pas 12 orësh

bobi
Nga bobi February 28, 2016 12:55
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*