Nishani refuzon emërimin e Ahmetajt tek Financat, shkak akuzat për korrupsion

bobi
Nga bobi February 17, 2016 00:38

Nishani refuzon emërimin e Ahmetajt tek Financat, shkak akuzat për korrupsion

Screenshot_3-24 Nishani pritet të refuzojë dekretimin e Arben Ahmetajt si Ministër i Financave me argumentin se ai është përfshirë në disa megaafera korruptive ku e fundit ishte përfshirja e tij në skandalin e Skavicës. Ashtu sikundër pritet nesër, faktet që do të dalin në dritë në media do trondisin shumë fort pozitat e këtij ministri dhe do konsolidojnë qëndrimin e Presidentit lidhur me refuzimin e dekretimit të Ahmetajt. Nga ana tjetër sulmet e fundit të Kryeministrit Rama ndaj Nishanit duket se e kanë nxehur klimën e bashkëpunimit midis institucioneve dhe negociatat për të kaluar dekretimin e këtij ministri nuk do jetë një mision i mundur. Burime brenda Presidencës e shohin Ahmetajn si një sekser të Kryeministrit në afera korruptive, rol i cili në postin e Ministrit të Financave do të shkaktojë një rrënim të madh të buxhetit dhe xhepave të qytetarëve.

bobi
Nga bobi February 17, 2016 00:38
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*