Soros Organisations Seeking to ‘Break Hungary’ Ahead of Sunday Election, Says Government

Soros Organisations Seeking to ‘Break Hungary’ Ahead of Sunday Election, Says Government

🕔12:16, 8.Apr 2018

Soros Organisations Seeking to ‘Break Hungary’ Ahead of Sunday Election, Says Government 6295   OLIVIER HOSLET/AFP/Getty by OLIVER JJ LANE7 Apr 20182,889 With Hungarians set to go to the polls on Sunday, a spokesman for the Prime Minister has warned organisations

Lexo më shumë
Jim Karey pikturon presidentin e shtetit fqinj

Jim Karey pikturon presidentin e shtetit fqinj

🕔12:38, 26.Mar 2018 Lexo më shumë
Kina po armatoset me ritme me te larta se Hitleri ne vitet 30-te

Kina po armatoset me ritme me te larta se Hitleri ne vitet 30-te

🕔14:22, 8.Mar 2018

John Zmirak, senior editor at The Stream, warned in an interview Tuesday on SiriusXM’s Breitbart News Tonight with co-hosts Rebecca Mansour and Joel Pollak that China is “arming faster than Hitler was arming in the thirties.” Decades of American foreign policy toward China

Lexo më shumë
Hipokrizia e  Enverit izraelit?!

Hipokrizia e Enverit izraelit?!

🕔12:53, 3.Mar 2018

Dikur Fatos Muca nuk i jepte doren shahistit te Izraelit dhe kjo ishte norma e PPSH( sot PS). Enveri i vjeter ishte me Palestinen dhe Arafatin, ndaj edhe “enveri” i ri eshte kunder Izraelit, madje edhe kunder SHBA-se duke votuar

Lexo më shumë
Trump kerkon “JAVANKA” jashte Shtepise  se Bardhe

Trump kerkon “JAVANKA” jashte Shtepise se Bardhe

🕔12:47, 3.Mar 2018

Trump ka kerkuar qe “Javanka” Jared dhe Ivanka te “shporren” nga Shtepia e Bardhe dhe ja kerkuar kete nder gjeneralit Kelly, i cili mund te hapoe doreheqjen . Dhenderi medioker cifuti Kushner, arriti te mare 500 milione dollare kredi nga

Lexo më shumë
Sheldon Adelson Offers to Help Pay for Jerusalem Embassy

Sheldon Adelson Offers to Help Pay for Jerusalem Embassy

🕔12:51, 26.Feb 2018

  Joe Raedle/Getty by BREITBART JERUSALEM23 Feb 201837 WASHINGTON (AP) — The Trump administration is considering an offer from Republican mega-donor Sheldon Adelson to pay for at least part of a new U.S. embassy in Jerusalem, four U.S. officials told The

Lexo më shumë
China Moves to Scrap Presidential Terms, Cementing Xi Jinping’s Stranglehold on Power

China Moves to Scrap Presidential Terms, Cementing Xi Jinping’s Stranglehold on Power

🕔12:46, 26.Feb 2018

              China’s Communist Party (CPC) proposed removing term limits on the office of the presidency Sunday, a move that will make it easier for Communist Party general secretary, Central Military Commission chairman, and President Xi

Lexo më shumë
Mueller kryqezon cifutin Kushner

Mueller kryqezon cifutin Kushner

🕔12:00, 20.Feb 2018

Special Counsel Robert Mueller’s interest in Jared Kushner is extending beyond his contacts with Russia, and now includes his efforts to secure financing for his company from foreign investors during the presidential transition, according to CNN. Discussions with foreign investors reportedly include

Lexo më shumë
Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

🕔13:27, 16.Feb 2018

Tillerson ka zbritur ne Turqi per t’i dhene nje mesazh te ashper otomanit, Erdohan, pas deklaratve te turkut se Avionet turq do godasin ushtaret amerikane ne Siri. Erdohan kishte deklaruar se do  t’i godiste amerikanet me “Ottoman slap,”, nje teknike turke

Lexo më shumë
Shtypi i shkruar , ka edhe vetem 10 vjet jete!( Ne Shqiperi edhe 250 vjet?!)

Shtypi i shkruar , ka edhe vetem 10 vjet jete!( Ne Shqiperi edhe 250 vjet?!)

🕔12:46, 14.Feb 2018

New York Times CEO Mark Thompson, deklaroi se gazetat kane edhe 10 vjet jete. Nuk do kemi me shtyp te printuar , cdo gje dixhilate. Kjo nuk prek Shqiperine sepse tirazhet jane te vogla dhe Shqiperia eshte 250 vjet pas ne

Lexo më shumë