Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

bobi
Nga bobi February 16, 2018 13:27

Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

Tillerson ka zbritur ne Turqi per t’i dhene nje mesazh te ashper otomanit, Erdohan, pas deklaratve te turkut se Avionet turq do godasin ushtaret amerikane ne Siri. Erdohan kishte deklaruar se do  t’i godiste amerikanet me “Ottoman slap,”, nje teknike turke ne kohen e osmanllinjve. Thene shqip shpulle e forte ne fytyre.

Tillerosn, i cili njihet si kukulla e departamentit, synon ta zbuse inatin e Erdohanit dhe ta largoje nga flirtimi me Rusine.,

Marksistet kurde jane molla e sherrit.  Matis, gjenerali i Pentagonit thote se kurdet qe luftojne ne Siri nuk jane komunistet si marksistet e PKK, por ministri turk i mbrojtjes thote se ata jane pjese e komunisteve kurde.

bobi
Nga bobi February 16, 2018 13:27
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*