Sheldon Adelson Offers to Help Pay for Jerusalem Embassy

Sheldon Adelson Offers to Help Pay for Jerusalem Embassy

🕔12:51, 26.Feb 2018

  Joe Raedle/Getty by BREITBART JERUSALEM23 Feb 201837 WASHINGTON (AP) — The Trump administration is considering an offer from Republican mega-donor Sheldon Adelson to pay for at least part of a new U.S. embassy in Jerusalem, four U.S. officials told The

Lexo më shumë
China Moves to Scrap Presidential Terms, Cementing Xi Jinping’s Stranglehold on Power

China Moves to Scrap Presidential Terms, Cementing Xi Jinping’s Stranglehold on Power

🕔12:46, 26.Feb 2018

              China’s Communist Party (CPC) proposed removing term limits on the office of the presidency Sunday, a move that will make it easier for Communist Party general secretary, Central Military Commission chairman, and President Xi

Lexo më shumë
E zeza dhe e kuqja!

E zeza dhe e kuqja!

🕔13:14, 21.Feb 2018 Lexo më shumë
Mueller kryqezon cifutin Kushner

Mueller kryqezon cifutin Kushner

🕔12:00, 20.Feb 2018

Special Counsel Robert Mueller’s interest in Jared Kushner is extending beyond his contacts with Russia, and now includes his efforts to secure financing for his company from foreign investors during the presidential transition, according to CNN. Discussions with foreign investors reportedly include

Lexo më shumë
COUTINHO do marre nenshtetesine portugeze, ta quajne lojtar te BE-se te Barca

COUTINHO do marre nenshtetesine portugeze, ta quajne lojtar te BE-se te Barca

🕔13:38, 16.Feb 2018

      PHILIPPE COUTINHO is planning to apply for Portuguese citizenship to help Barcelona land Manchester United and Chelsea target Arthur. The Brazilian, 25, is one of three non-EU players on the Catalan club’s books – meaning they have no

Lexo më shumë
Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

Tillersoni zbret ne Turqi:Mesazh Erdohanit “otoman”

🕔13:27, 16.Feb 2018

Tillerson ka zbritur ne Turqi per t’i dhene nje mesazh te ashper otomanit, Erdohan, pas deklaratve te turkut se Avionet turq do godasin ushtaret amerikane ne Siri. Erdohan kishte deklaruar se do  t’i godiste amerikanet me “Ottoman slap,”, nje teknike turke

Lexo më shumë
De Bruyne mund te kishte lujtur per Burundin!

De Bruyne mund te kishte lujtur per Burundin!

🕔13:00, 14.Feb 2018

Mund te kishte luajtur me kombetaren e Burundit sepse e jema,Anna De Bruyne kishte lindur atje, pastak kishte shkuar ne Kepin e Gjelbert.

Lexo më shumë
Shtypi i shkruar , ka edhe vetem 10 vjet jete!( Ne Shqiperi edhe 250 vjet?!)

Shtypi i shkruar , ka edhe vetem 10 vjet jete!( Ne Shqiperi edhe 250 vjet?!)

🕔12:46, 14.Feb 2018

New York Times CEO Mark Thompson, deklaroi se gazetat kane edhe 10 vjet jete. Nuk do kemi me shtyp te printuar , cdo gje dixhilate. Kjo nuk prek Shqiperine sepse tirazhet jane te vogla dhe Shqiperia eshte 250 vjet pas ne

Lexo më shumë
Netanjahu hetohet per korrupsion

Netanjahu hetohet per korrupsion

🕔12:38, 14.Feb 2018

Policia cifute ka nisur hetim per Netanjahun, i cili rihetohet per korrupsion, por ai thote se jane te majtet qe kontrollojne segmente te shtetit qe duan te hakmerren ndaj tij.

Lexo më shumë

TRUMP DHURON RROGEN PER INFRASTRUKTUREN

🕔12:33, 14.Feb 2018

Kinezerira ka edhe ne AMERIKEN  e Veriut?! Presidenti Trump, i cili ka pasur 8 kontakte m e Putin( takime dhe telefonata) dhe te gjithe te bera publike nga mediat ruse, tregoi se pelqen edhe atdheun e Donald Luse, duke dhuruar

Lexo më shumë