Nuk mbajti zi kur vdiq Fideli, e qellojne me thike ne burg

Nuk mbajti zi kur vdiq Fideli, e qellojne me thike ne burg

🕔13:09, 20.Jan 2018

 Eduardo Cardet, u godit me thike me burg. Kur vdiq Kastroi ai refuzoi te mbante zi dhe u denua 3 vjet burg. Dje e kane rrahur dhe ekane goditur dy here me thike ne stomak. Eshte rende dhe lufton per

Lexo më shumë
Turqia kthehet ne Vlore me aeroport prane varrit te pashait

Turqia kthehet ne Vlore me aeroport prane varrit te pashait

🕔13:04, 20.Jan 2018

Gazeta prestigjioze gjermane Suddeutsche Zeitung ka raportuar se nga momenti që Erdogan u ngjit në pushtet në vitin 2002, Mehmet Cengiz ka fituar mbi 50 miliardë dollarë tendera, ose më shumë se 3 miliardë në vit. Gazeta gjermane e cilëson

Lexo më shumë

Zgjedhje te Federata Amerikane e Futbollit: 8 vete ne gare, asnje kongresmen!

🕔12:56, 20.Jan 2018

Zgjedhje te Federata Amerikane e Futbollit: 8 vete ne gare, asnje kongresmen! Amerikanet kane filluar ta pelqejne futbollin europian, sidomsmsi  nje sport shume i pershtatshem per femrat, sipas tyre. Jane me miliona femije qe luajne. Ekipi kombetar, fale edhe 5

Lexo më shumë
TRUMP DO 33 MILIARDE DOLLARE PER MURIN ME  MEKSIKEN

TRUMP DO 33 MILIARDE DOLLARE PER MURIN ME MEKSIKEN

🕔12:40, 20.Jan 2018

TRUMP DO 33 MILIARDE DOLLARE PER MURIN ME MEKSIKEN Por Shumer i ka ofruar , sipas tij, disa miliarde dollare, nuk thuhen 1 apo dy miliarde dhe kjo e ka nevrikosur Trump, i cili kerkon 33 miliarde dollare per nje

Lexo më shumë
Mahrer: Casti i Melanise #Me TOO, per te divorcuar Trumpin

Mahrer: Casti i Melanise #Me TOO, per te divorcuar Trumpin

🕔12:34, 20.Jan 2018

 Mahrer: Casti i Melanise #Me TOO, per te divorcuar Trumpin   Gazetari i njohur liberal Bill Mahrer, pas nje skandali  te Trump me nje porno star tha se :”Martohu per para, por divorcohu per veten tende!’ kjo eshte filozofia ime.

Lexo më shumë
Shefi i Pentagonit: “Mbyllja ” e Qeverisjes, pasoja tmerri ndaj operacioneve ushtarake

Shefi i Pentagonit: “Mbyllja ” e Qeverisjes, pasoja tmerri ndaj operacioneve ushtarake

🕔12:28, 20.Jan 2018

Shefi i Pentagonit: “Mbyllja ” e Qeverisjes, pasoja tmerri ndaj operacioneve ushtarake . Mirembajtjet do te mbyllen. Gjysma e punonjeseve civile nuk do paguhen dhe do ndikojne te mjediset mjekesore     Ai tha se do ndikohet shume ehe aktiviteti

Lexo më shumë
Qeverisja amerikane peng e militanteve ekstreme te dy partive

Qeverisja amerikane peng e militanteve ekstreme te dy partive

🕔12:18, 20.Jan 2018

Qeverisja eshte “mbyllur” ,mbreme pasi dy palet jane peng i votuesve te tyre ekstreme. Jane 700 mije nga DACA, te cilet kane hyre pa dokumenta por u falen prej liberalit Obama. Trump e ka zhytur Shtepine e  Bardhe ne kaos

Lexo më shumë

Turqia: Mos udhetoni ne SHBA se do ju arrestojne!

🕔13:05, 18.Jan 2018

Turqia: Mos udhetoni ne SHBA se do ju arrestojne! Ministri i jashtem turk u ka bere thirrje nenshtetasve turq te mos udhetojne ne SHBA, sepse mund te arrestoheni arbitrarisht ne baze te deshmive absurde. Ai me koken e tij tipike

Lexo më shumë

IRANIANET NE STADIUM: VDEKJE DIKTATORIT.. SHQIPTARET NE STADIUM RROFTE FINO?!

🕔21:53, 17.Jan 2018

NE NJE NDESHJE FUTBOLLI, STADIUMI NE IRAN, TIFOZET  KENDUAN NE KOR:”VDEKJE DIKTATORIT.” DERI KETE JAVE JANE ARRESTUAR 8 MIJE VETE. NE STADIUMET SHQIPTARE PRITET TE KENDOJNE :RROFTE FINO DHE LSI-JA

Lexo më shumë
RUBIO: DUHET TA NDERTOJME MURIN!

RUBIO: DUHET TA NDERTOJME MURIN!

🕔14:52, 17.Jan 2018

          Rubio , ne nje interviste tha se :”Une besoj se duhet te ndertojme murin dhe  te rrisin sigurine ne aeroporte. Une mbeshtes mbylljen e llotarise per green card. Mendoj se duhet te marrin  njerez ne

Lexo më shumë