Fadil Hoxha e bëri Kosovën pjesë kushtetuese të ish-Federatës jugosllave Nga Rrahman Parllaku

bobi
Nga bobi March 17, 2016 10:58

Fadil Hoxha e bëri Kosovën pjesë kushtetuese të ish-Federatës jugosllave Nga Rrahman Parllaku

Fadil Hoxha e bëri Kosovën pjesë kushtetuese të ish-Federatës jugosllave Nga Rrahman Parllaku

2016-03-17_07-48-12
 2016-03-17_07-48-12 Të shtunën, më 19 mars do të përkujtohen në vendlindjen e tij, Gjakovë, luftëtari, patrioti, burri i shquar i kombit tonë, Fadil Hoxha. Si bashkëkohës, bashkëpunëtor dhe dëshmitar okular i një pjese të rëndësishme të veprimtarisë së tij ndjehem krenar që po shkruaj këto radhë për këtë luftëtar e shtetar të rrallë, në këtë ditë të shënuar të 100 – vjetorit të lindjes së tij.
bobi
Nga bobi March 17, 2016 10:58
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*