Benitez, trajneri i ri i Newcastle

bobi
Nga bobi March 12, 2016 14:28

Benitez, trajneri i ri i Newcastle

Benitez, trajneri i ri i Newcastle

Spanjolli Rafael Benitez eshte caktuar trajner i ri i Newcastle, i parafundit ne Premierlige, duke zevendesuar ish-seleksionerin e Anglise, Steve McClaren, i cili u shkarkua per rezultate te dobeta, beri te ditur klubi anglez i futbollit.

56e332cb4cbfa

Rafael Benitez, trajneri i ri i Newcastle

Ish-trajneri i Liverpool dhe i Real Madrid, 55 vjec, ka nenshkruar nje kontrate 3-vjecare, me mision per te shpetuar ekipin nga renia nje kategori me poshte, kur duhen edhe 9 ndeshje nga perfundimi i kampionatit.

Rafael Benitez ka qene i lire qe nga 4 janari, kur u shkarkua nga Real Madridi, ku ai shkoi ne qershor te 2015, tashme i zevendesuar nga Zinedine Zidane.

bobi
Nga bobi March 12, 2016 14:28
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*