Jinping: Ndarja e Tajvanit një fatkeqësi e madhe

bobi
Nga bobi March 7, 2016 11:42

Jinping: Ndarja e Tajvanit një fatkeqësi e madhe

Jinping: Ndarja e Tajvanit një fatkeqësi e madhe

Presidenti kinez deklaroi se Kina nuk do të lejojë ndarjen e Tajvanit.

56a1d73fbd7a2

Jinping: Ndarja e Tajvanit një fatkeqësi e madhe

Presidenti i Kinës, Xi Jinping, ka pohuar se nuk do ta lejojnë ndarjen e Tajvanit nga Kina.

Presidenti kinez në fjalimin e tij në Parlament, theksoi se politika e qeverisë së Pekinit zyrtarë në lidhje me Tajvanin është e hapur dhe konsistente.

Xi duke theksuar se janë të vendosur për të mos lejuar përpjekjet për pavarësinë e Tajvanit, përpjekjen për ndarjen e tij e konsideroi si një tragjedi historike.

“Do ta mbrojmë sovranitetin dhe integritetin territorial të Kinës”, tha Xi.

bobi
Nga bobi March 7, 2016 11:42
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*