Rooney i padisponueshëm për miqësoret e marsit

bobi
Nga bobi February 29, 2016 11:27

Rooney i padisponueshëm për miqësoret e marsit

Rooney i padisponueshëm për miqësoret e marsit

Sulmuesi i Manchester United dhe i Anglisë, Wayne Rooney, i dëmtuar në gju, nuk do të luajë në ndeshjet miqësore në muajin mars ndaj Gjermanisë dhe Holandës.

Sulmuesi i Manchester United dhe i Anglisë, Wayne Rooney, i dëmtuar në gju, nuk do të luajë në ndeshjet miqësore në muajin mars ndaj Gjermanisë dhe Holandës, bëri te ditur të dielën trajneri i tij i klubit, Louis van Gaal.

“Jo, ai nuk do të jetë i gatshëm për ekipin e Anglisë muajin e ardhshëm”, theksoi Van Gaal për Daily Star.

Rooney do të mbajë “një mbrojtëse ortopedike (…) për dy javë e gjysmë”, saktësoi tekniku holandez.

Kapiteni dhe shënuesi më i mirë i ekipit kombëtar (51 gola dhe 109 seleksione) ka dëmtuar ligamentet e njërit gju në ndeshjen e humbur nga United në Sunderland (2-1) në mesin e shkurtit.stade

bobi
Nga bobi February 29, 2016 11:27
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*