Netanyahu: Një marrëveshje paqeje për Sirinë nuk duhet të rrezikojë Izraelin

bobi
Nga bobi February 29, 2016 12:51

Netanyahu: Një marrëveshje paqeje për Sirinë nuk duhet të rrezikojë Izraelin

56ae2485d8e2f

Netanyahu: Një marrëveshje paqeje për Sirinë nuk duhet të rrezikojë Izraelin

“Izraeli përshëndet përpjekjet për t’i dhënë fund konfliktit, por shteti hebre ka vendosur linjat e kuqe në lidhje me sigurinë e tij”, – deklaroi Netanjahu për çështjen e armëpushimit në Siri mes forcave të regjimit dhe opozitarëve.

“Duhet bërë e qartë se çdo marrëveshje në Siri duhet të përfshijë fundin e agresionit iranian ndaj Izraelit, që bëhet nga territori sirian”, – tha Netanjahu gjatë një takimi të përjavshëm të kabinetit qeveritar.

“Ne do të kundërshtojmë furnizimin me armë moderne, nga ana e Sirisë dhe Libanit, për hizbullahët”, theksoi shefi i qeverisë izraelite.

bobi
Nga bobi February 29, 2016 12:51
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*