Drejtesia shqiptare perballe punes se asaj te Rumanise

bobi
Nga bobi February 26, 2016 12:50

Drejtesia shqiptare perballe punes se asaj te Rumanise

marko-bello-535x315

Nga Marko Bello

Gjate vitit 2015, 100 prokurore te Drejtorise Kombetare Antikorrupsion ne Rumani, kaluan neper duar 11 mije dosje, duke cuar para drejtesise 1250 zyrtare te larte, midis te cileve edhe kryeministrin Ponta, 5 ministra dhe 22 senatore dhe deputete.

Ne Shqiperi, vetem krimi me sinjalistiken rrugore ka avulluar miliona euro te taksapaguesve, duke shkaktuar 1300 aksidente me rreth 50 te vdekur. E megjithate, Prokuroria nuk ka derguar para drejtesise asnje zyrtar nga Drejtoria Kombetare e Rrugeve, apo Ministria e Transportit dhe Infrastruktures.

bobi
Nga bobi February 26, 2016 12:50
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*