Berisha informon per Prengen

bobi
Nga bobi February 25, 2016 12:31

Berisha informon per Prengen

“I dha Ramës 2 milion euro ta nxirrte nga burgu. Ja emri i vërtetë i Prengës”

armando_prenga_gjykata_e_larte_me_police_9352_11020

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të publikojë mesazhet e marra nga qytetaret dixhital që e informojnë në lidhje me ngjarje të ndryshme. Sot detajet kanë të bëjnë me deputetin e vetëpezulluar Armando Prenga.

Sipas tij, emri i Prengës nuk është Armando, por Edmond.

Ja statusi i Berishës:

Per rryshfetin 2 milione euro qe Armando Prenga i ka dhene Edi Rames per te dale nga burgu dhe gjendja e arrestit, si dhe tregon si bashkeqytetar dhe bashkemoshatar i Prenges, se ai ne Itali eshte marre me prostitucion, trafik narkotikesh dhe vjedhje banesash dhe eshte i denuar, dhe se emri i tij i vertet nuk eshte Armando por Edmond Prenga.

“Mirmbrema Dr.Berisha

Degjova sonte ne media qe Armando Prenga me nje leter sigurisht te shkruar nga mentori i tij Edi Rama njofton se po vetpezullon veten gjersa te laje duart e pilatit me gjykatesit e Edi Rames.

Me kete rast ju bej me dije qe ky kriminel qe qelloi vellezerit Cali, njerin tek pragu i shtepise se tij dhe vellain tjeter te tij brenda ne komisariatin e Laçit, flitet se i ka paguar direkt Edi Rames 2 milion euro per ta nxjerre nga burgu.

Ju lutem mos i besoni letres se tij, pasi ky person qe deklarohet qe nuk ka probleme as ceshtje penale ne asnje vend te Europes, ju garantoj qe e njof qe ne moshe te re dhe qe ky kerkohet nga drejtesia italiane, per shfrytzim prostitucioni dhe vjedhje me dhune vilash ne zonen e Trevizo, Venecia, Milano, Breshja.

Ky person bashke me kryetarin e bashkise se Lacit Artur Bardhin dhe vellain e tij Arben Prengen, jane marre me prostitucjon nga viti 1994 deri ne 97/98 pervec kesaj me vjedhje banesash dhe eshte ndaluar nga policia italiane dhe eshte debuar me ekspulsjon nga Italia.

Pastaj ka bere ndryshimin e emrit nga EDMOND ne ARMANDO…Dhe nga kjo nuk rezulton me precedente penale ne Itali. Po ta kerkojn me emrin Edmond Prenga sic e ka patur atehere ndryshojn gjerat.

Ndryshe del i paster se nuk rezulton me emrin ARMANDO.

Bejani shefit te tij kete pytje. Pse e ka nderruar emrin ai??Gjithe Laci e njef per “Mondi”. Edmond Prenga…Dua tju lutem te ngelem anonim. me respekt..”Lacjani.””

bobi
Nga bobi February 25, 2016 12:31
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*