Bashkia nis me ritëm të lartë punimet brenda Parkut të Liqenit

bobi
Nga bobi February 19, 2016 15:40

Bashkia nis me ritëm të lartë punimet brenda Parkut të Liqenit

12767351_1034142323337235_1098763857_n-800x445

Pavarësisht protestave të shumta nga ana e shpqërisë civile, por edhe e opozitës kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, e ka mbajtur fjalën e tij, kur tha se punimet brenda në parkun e liqenit do të bëheshin.

Në fakt, gjatë ditës së sotme, disa punëtorë, një ekskavator dhe një mjet tjetër për zhvendosjen e dherave kanë qenë duke punuar me ritëm të lartë, duke hapur gropa dhe zhvendosur dheun.

Pritet që brenda parkut natyror të ndërtohet një kënd lojrash për fëmijë, por prohekti ëhstë kundërshtuar nga aktivistët e shqopërisë civelie, të cilët janë të mendimit që për t’u dëfryer, brenda parkut, nuk ka nevojë për një tjetër park, duke qëenë se vetë pemët, dheu dhe natyra janë një mjedis i mjaftueshëm dhe miqësor për argëtimin.

Aktivistët druhen, se projhekti prej plot 670 milionë lekësh, do të sjellë brenda parkut edhe elementë betoni, is me ritëm të lartë punimet te Parku i Liqenit

Pavarësisht protestave të shumta nga ana e shpqërisë civile, por edhe e opozitës kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, e ka mbajtur fjalën e tij, kur tha se punimet brenda në parkun e liqenit do të bëheshin.

Në fakt, gjatë ditës së sotme, disa punëtorë, një ekskavator dhe një mjet tjetër për zhvendosjen e dherave kanë qenë duke punuar me ritëm të lartë, duke hapur gropa dhe zhvendosur dheun.

Pritet që breda parkut natyror të ndërtohet një kënd lojrash për fëmijë, por prohekti ëhstë kundërshtuar nga aktivistët e shqopërisë civelie, të cilët janë të mendimit që për t”u dëfryer, bredna parkut, nuk ka nevojë për një tjetër park, duke qenë se vetë pemët, dheu dhe natyra janë një mjedis i mjaftueshëm dhe miqësor për argëtimin.

Aktivistët druhen, se projhekti prej plot 670 milionë lekësh, do të sjellë brenda parkut edhe elementë betoni, çimentoje dhe asfalti, si dhe do të presë mjaft pemë.

Ne fakt, nga fotot duket qe tani se zhavorri ka nisur t”i zere vendin natyres.

Duke veopruar kështu, kryetari i bashkisë tregoi se nuk do t”ia dijë për opinionin e qytetarëve dhe se nuk i druhet aksioneve të opozitës.

Kjo është një fitore e padiskutueshme edhe poltike për të, në rast se nuk ndalet…

bobi
Nga bobi February 19, 2016 15:40
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*