Thaçi në Washington, Rama prape ne Pekin?!

bobi
Nga bobi February 1, 2016 11:32

Thaçi në Washington, Rama prape ne Pekin?!

Thaçi në Washington: Kerry do vizitojë Kosovën

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Sekretarin Amerikan të Shtetit, John Kerry.

Në rrjetin e tij social facebook, Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka postuar një fotografi me sekretarin Kerry, duke thënë se kanë zhvilluar një bisedë miqësore në Washington DC.

“Bashkëbisedim miqësor me Sekretarin e Shtetit Amerikan John Kerry sot në Washington DC! Kosova është e bekuar që ka mbështetjen e SHBA-së në rrugëtimin e saj drejt integrimeve euro-atlantike! Sekretari Kerry tha që do ta vizitojë Kosovën sërish” shkruan Thaçi në FBM_2658671a

bobi
Nga bobi February 1, 2016 11:32
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*